Pozycjonowanie stron Warszawa

pozycjonowanie stron Warszawa

Pozycjonowanie lokalne strony to jej optymalizacja zgodnie z zasięgiem obszaru geograficznego w jakim chcemy być widoczni dla potencjalnych klientów.

W tym przypadku pozycjonowanie stron w Warszawie będzie dotyczyło miasta oraz jego najbliższych okolic.

W dużych aglomeracjach często zdarza się, że pozycjonujemy z jeszcze większą dokładnością rozdzielając frazy na konkretne dzielnice.

Pozycjonowanie stron w Warszawie zgodnie z dzielnicą może dotyczyć wielu branż. Klienci wpisują w wyszukiwarkę takie frazy jak restauracje Warszawa Mokotów, salon urody Ursynów lub fryzjer Wola.

To właśnie konkretne wyniki wraz z adresem i mapą mogą przekonać osobę wyszukującą do wykonania telefonu lub umówienia się na wizytę.

Poniżej przykład dla zapytania „restauracje Warszawa Mokotów”:

wyniki dla frazy „restauracje warszawa mokotów”

Opnie klientów w Google i pozycjonowanie lokalne

Pamiętaj, że równie istotną rolę odgrywają opinie klientów. Zadbaj o to żeby dobra obsługa została nagrodzona 5 gwiazdkową oceną. Nigdy nie pozostawiaj gorszych lub złych opinii bez odpowiedzi.

Sztuczne zawyżanie opinii, to również nie jest najlepsze rozwiązanie. Równe 5 po kilku latach działalności nie wygląda naturalnie. Nikt nie jest idealny i zbyt wysokie oceny mogą wzbudzić podejrzenia.

Powyższe rezultaty wyszukiwania, to jedynie przykład. Nie współpracuję z firmami wymienionymi wyżej. Użyłem tych danych jedynie w celu prezentacji dobrych praktyk.

Kiedy pozycjonować stronę lokalnie

To jaki rodzaj pozycjonowania wybierasz uzależnij od rodzaju wykonywanej działalności. Jeżeli wykonujesz usługi, dostarczasz produkty i prowadzisz działalność na terenie Warszawy, to pozycjonowanie lokalne jest dla Ciebie.

Czy pozycjonowanie w Google Maps i SEO strony to ta sama usługa?

Pozycjonowanie w wynikach Google Maps (mapy Google) i wyszukiwarce łączy się ze sobą. Dane w wizytówce (profil firmy) i informacje na stronie powinny być spójne oraz mają wyraźnie wskazywać miejsce i obszar działania.

zdjęcie z oficjalnej strony Google Moja Firma

Pamiętaj, że profil firmy w Google jest darmowy (to dzięki niemu Twoja firma pojawia się w Google Maps). Nie musisz za niego nikomu płacić. Sam profil możesz założyć samodzielnie.

Bardzo ważne są dobrej jakości zdjęcia i oznaczenie lokalizacji oraz godzin otwarcia.

Podsumowując, żeby wizytówka spełniła swoją rolę pamiętaj o kluczowych elementach na które zwraca uwagę przeglądarka. Dla firm to tzw. NAP (Name, Address, Phone):

  1. dodaj nazwę firmy
  2. podaj pełny adres
  3. pamiętaj o aktualnym numerze telefonu

Co obejmuje pozycjonowanie lokalne Twojej strony

W ramach współpracy dotyczącej zwiększenia widoczności Twojej witryny w przeglądarce Googla otrzymasz:

  • optymalizację Twojej witryny pod kątem zawartych treści
  • przyspieszone ładowanie i poprawę wydajności (Core Web Vitals)
  • implementację danych strukturalnych
  • audyt konkurencji
  • nowe wartościowe linki prowadzące najważniejszych treści
  • założenie lub optymalizację istniejącej wizytówki Google
  • analizę ruchu i zmian w pozycjach dla fraz kluczowych

Cennik pozycjonowania stron w Warszawie

Wycena pozycjonowania lokalnego odbywa się w sposób indywidualny. Zależy od branży i konkurencji na wybrane frazy kluczowe. Efekty mogą pojawić się szybko lub dopiero po kilku miesiącach.

Tutaj znajdziesz mój ogólny cennik SEO. Jest tam zakres prac jaki wykonuję w ramach optymalizacji stron. Pamiętaj, że zarówno konsultacja jak i wycena są darmowe.

Chcesz zacząć pozycjonować Twoją stronę lokalnie? Napisz lub zadzwoń do mnie. Dane znajdziesz w zakładce kontakt.