Ile zarabiają najpopularniejsi blogerzy na świecie?

ile zarabia bloger jakie są zarobki blogerów na świecie

Zarobki najlepszych blogerów na świecie wynoszą od około 80 tysięcy do ponad 3 mln złotych… miesięcznie (ceny w przeliczeniu na złotówki dla kursu dolara z początku listopada 2020 roku).

Jak wkrótce się przekonacie, milionerem można zostać znacznie szybciej pisząc własnego bloga niż grając na loterii 🙂 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zacząć pisać własnego bloga ale nigdy tego nie robi (i nie zrobi). Warto się jednak motywować i czerpać inspirację z ludzi którym się udało.

Czego potrzebuję żeby zacząć pisać bloga?

Potrzebujesz pomysłu, motywacji i laptopa. Chyba najłatwiej o to ostatnie 🙂 Trzeba też brać pod uwagę, że wiele blogów ewoluowało mocno od czasu w którym powstały. 

Masz już swojego bloga od jakiegoś czasu ale inny temat pociąga Cię bardziej, nie zastanawiaj się i pisz o tym co sprawia Ci przyjemność.

Warto też zadbać o dobrą domenę i optymalizować treści pod kątem użytkowników oraz wyszukiwarek. Jeżeli jesteś już właścicielem bloga i masz wciąż małe zasięgi, może warto zrobić audyt SEO 🙂

Kiedy zacząć zarabiać na blogu i zmonetyzować ruch?

To trudne pytanie ale wydaje mi się, że nie powinniśmy robić tego zbyt wcześnie. Chodzi głównie o autentyczność przekazu. Wejście na stronę pełną reklam nikogo chyba już dzisiaj nie przekonuje.

Pisanie bloga jest więc inwestycją długoterminową. Obecnie jednak jest znacznie łatwiej jeżeli chodzi o budowanie zasięgu dla Twojej treści. Możesz wspierać zdobywanie widoczności dzięki publikacji na wielu platformach. 

Lista najlepiej zarabiających blogów

Horkey Hand Book (zyski to około 80 tysięcy złotych miesięcznie)

Tematyka: Wirtualna asystentka https://horkeyhandbook.com/

Gina Horkey zarabia dzięki kursom dla osób, które chcą zostać wirtualnymi asystentkami. Jest to bardzo popularna forma pracy. Jeżeli znasz dobrze język angielski możliwości znalezienia pracy są niemal nieograniczone.

Ten rodzaj tematyki staje się coraz bardziej popularny, tym bardziej, że coraz więcej z nas przenosi się do pracy w modelu zdalnym.

Club Thrifty – Greg i Holly Johnson (ponad 85 tysięcy PLN miesięcznie)

Tematyka: Oszczędzanie w czasie podróży (wydawaj mniej, podróżuj więcej) https://clubthrifty.com/

Może w najbliższym czasie z uwagi na pandemię koronawirusa podróżowanie nie będzie zbyt popularne ale warto zapoznać się z tym blogiem. Można tam znaleźć ogrom informacji na temat oszczędzania pieniędzy i podróżowania.

Ich motto to “Spend less. Travel more”. Oszczędzać możemy zacząć już teraz więc warto przeczytać jakie są ich metody.

Art of Manliness by Brett and Kate McKay (ponad 130 000 zł miesięcznie)

Tematyka: Blog dla mężczyzn (Men’s lifestyle) https://www.artofmanliness.com/

Blog powstał w 2008 roku i od tego czasu mocno się zmienił. Tworzą go nie tylko założyciele ale również team współpracowników. Może on przypominać magazyn ale dzieje się tak często w przypadku popularnych stron.

Art of Manliness porusza wiele tematów, od kwestii związanych z rozwojem osobistym po porady dotyczące sportu i odżywiania. Odróżnia ich ciekawy i bezpośredni sposób komunikacji. Prowadzą również podcast.

Please follow and like us: