Jak HotJar pomaga w analizie zachowań użytkowników (Behavior Analytics)

hotjar darmowe narzędzie do analityki i nagrywania użytkowników

HotJar jest jednym z narzędzi, które może odkryć przed Tobą wiele przydatnych informacji na temat odwiedzających. Dzięki niemu nagrasz sesje użytkowników, poznasz najpopularniejsze miejsca na stronie (heatmapy) i zbudujesz lejki konwersji (funnels). A to nie koniec jego możliwości.

W tym wpisie przybliżę Ci charakterystykę HotJar-a czyli po polsku gorącego słoika 🙂 Opiszę jego główne elementy i w jaki sposób Ty też możesz go uruchomić oraz analizować dane użytkowników.

Tutaj link do strony HotJar. Możesz go używać za darmo z pewnymi ograniczeniami. Instalacja jest bardzo prosta o czym za chwilę się przekonasz.

Główne elementy HotJara

  • heatmapy (click, move, scroll)
  • nagrania sesji (recordings)
  • lejki (konwersji, zachowań)
  • formularze (ankiety i badania)

Instalacja kodu HotJar

Najlepszym i zarazem najłatwiejszym sposobem instalacji jest umieszczenie kodu w witrynie przy użyciu Google Tag Managera. Dzięki ogromnej popularności jaką zdobył HotJar mamy możliwość bardzo prostej instalacji poprzez predefiniowany tag. Poniżej zrzut ekranu na którym możesz zobaczyć jak wygląda ta opcja.

wybór tagu hotjar w google tag manager

Kod po stronie narzędzia znajdziemy wchodząc w rozwijane menu po lewej stronie ekranu. Wybieramy następnie link Sites&Organizastions settings. Na liście stron (po jej wcześniejszym dodaniu) znajdziemy przycisk “tracking code”.

hotjar tracking code

Weryfikacja instalacji kodu HotJar na stronie

Żeby móc zbierać dane musimy się upewnić, że wszystko jest w odpowiednim miejscu. Producent oprogramowania zadbał o to i po przejściu do zakładki Verify installation możemy sprawdzić czy wszystko jest ok.

weryfikacja instalacji kodu hotjar na stronie

Pomoc w instalacji i analiza danych

Daj znać jeżeli potrzebujesz pomocy w implementacji kodu lub analizie wyników. W tym celu przejdź do zakładki kontakt, i wybierz z listy tematów instalację innych narzędzi. Możesz też napisać bezpośrednio, w temacie maila wpisz po prostu HotJar.

Please follow and like us: